רפואה

/רפואה
רפואה2019-03-11T09:15:31+00:00

רפואה

תהליך הריפוי

ריפוי פצועים לא דורש שימוש במשאבים. עם זאת, הוא כן דורש אינפליי, אביזרי פלאף ורולפליי מתאים.

אין דבר כזה להגיע לפצוע ולומר לו: "אני משתמש ביכולת רפואה".

עליכם לשחק את הטיפול בעזרת רולפליי. דוגמאות לרולפליי של ריפוי הם חבישת פצעים (במציאות), שימוש במשחות, עלוקות (לא אמיתיות), קריאה לאלים או ביצוע קסם ריפוי. ההסבר לא משנה ובלבד שמשך הריפוי עולה על הזמן המינימלי הנקוב בתיאור היכולת. רפואה היא יכולת המתבססת באופן בלעדי על פלאף ואמון בשחקנים. אנא אל תנצלו לרעה אמון זה ותשחקו את היכולות האלה בהגינות.

שימו לב שפצוע שנרפא זה עתה לא חוזר לכשירות מלאה ויש לו זמן התאוששות של כ 5 דקות לכל הפחות שבמהלכו עליו לשחק את הפציעה והוא לא יכול להמשיך להילחם.

הגבלת תלבושת ואביזרים

כדי לשחק רופא יש צורך להביא אביזרי פלאף מתאימים. האביזרים כוללים: ציוד חבישה, תכשירים שונים, דם מזויף (בכדי לשפוך על הפצעים – יש להימנע מלהרוס תחפושת), עלוקות (כדי לרפא מומים) וכו'. דמות שלא תגיע למשחק עם תלבושת ואביזרים מתאימים לא תוכל לנצל את יכולת הרפואה.

מרפאה

מרפאה הינה מוקד ליכולות הרפואה. רופא ללא מרפאה לא יוכל ליהנות ממלוא הפוטנציאל של היכולות שלו, על כן אנו ממליצים בחום לתאם גישה למרפאה או לבנות אחת.

כישורי הרפואה

 • הכשרה רפואית (2 נק"ד) הדמות עברה הכשרה רפואית בסיסית. יכולת קדם לשאר יכולות הרפואה.
 • עזרה ראשונה (2 נק"ד) דרישות: הכשרה ברפואה.
  הדמות יכולה לייצב פצועים קשים ומחוסרי הכרה (על אפס נק"פ).
  את הייצוב צריך לשחק באינפליי בהתאם למפורט בחוקי ריפוי. יש לשחק את הריפוי במשך כחמש דקות לפחות.
 • טיפול בפצעים (4 נק"ד)דרישות: הכשרה ברפואה
  הדמות יכולה לרפא פצוע ולהשיב את כל נקודות הפגיעה שלו בתחומי מרפאה. יש לשחק את הריפוי במשך 5 דקות לפחות.
 • רפואת שדה ( 4 נק"ד) דרישות: טיפול בפצעים.
  הדמות יכולה לרפא פצועים בשטח. יש לשחק את הריפוי במשך 5 דקות לפחות. הפצוע לא יוכל לחזור לקרב למשך 5 דקות נוספות.
 • ריפוי מום פיזי (2 נק"ד)דרישות: הכשרה רפואית.
  הדמות יכולה לרפא מומים פיזיים שניתנו מהשפעות של יכולות או מהמוות, יש לשחק את הריפוי במשך כ 10 דקות לפחות. ניתן להשתמש בכישור רק בתוך תחומי מרפאה. ייתכן ויהיו מומים ומחלות שקשה יותר לרפא – לשחקן עם מום/מחלה כזאת יהיה פתק שמסביר סימפטומים ומתחיל קווסט שבהשלמתו הרופא ימצא תרופה לסוג הזה של מום/מחלה.
 • ריפוי מום נפשי (2 נק"ד) דרישות: הכשרה רפואית.
  הדמות יכולה לרפא מומים נפשיים שניתנו מהשפעות של יכולות או מהמוות, יש לשחק את הריפוי במשך כ 10 דקות לפחות. יש לשחק בסביבה מוגנת, שיכולה להיות מרפאה, אבל לא חייבת. ייתכן ויהיו מומים ומחלות שקשה יותר לרפא – לשחקן עם מום/מחלה כזאת יהיה פתק שמסביר סימפטומים ומתחיל קווסט שבהשלמתו הרופא ימצא תרופה לסוג הזה של מום/מחלה.