רעל, הרעלה והתנקשות

/רעל, הרעלה והתנקשות
רעל, הרעלה והתנקשות2019-03-11T09:18:55+00:00

רעל, הרעלה והתנקשות

רעלים ויכולת ההרעלה

הרעלים ב Castle Forged הינם מסוכנים ביותר. כל אחד יכול להרעיל כוס או צלחת של אדם, אך רק מתנקשים יכולים להרעיל אדם בצורה ישירה. חלק מהרעלים גורמים נזק (נק"פ) ולחלקם השפעות אחרות.

שריונות לא מגנים בפני רעלים, כך שאפילו דמות משוריינת היטב יכולה למות מרעל אם אין לה עמידות.

הרעלים מיוצרים בבקבוקונים על ידי האלכימאים בהתאם לשיטת האלכימיה. לכל בקבוקון תצורף מדבקת רעל.

הרעלת כלי אוכל ושתייה

הדבקה של מדבקת הרעל על צלחת או כוס (גם על התחתית) מרעילה את הכלי. האדם הבא שישתה או יאכל ממנו יורעל וההשפעות של המדבקה יכנסו לתוקף. אין צורך ביכולת הרעלה לפעולה זאת.

הפעלת יכולת הרעלה

כדי להשתמש ברעל על המתנקש לקחת את המדבקה ולהדביק אותה בסתר על הקורבן בדומה ליכולת הכיוס. ללא חסינות מיוחדת הרעל יפעל באופן מיידי. ועל האדם שגילה שהורעל לשחק את ההרעלה. לא ניתן להרעיל בסיטואציה של קרב, או כשהיריב מודע מוכן להתקפה.

ישנן שתי דרכים להשתמש ביכולת הרעלה:

  1. הרעלה מיידית: המתנקש מיידע את הקורבן על ההרעלה והאחרון יאלץ לשחק את הרעל באופן מיידי. במצב זה יש להפריד בין ידע של שחקן לידע של דמות.
  2. הרעלה מושהית: במידה ויש מאסטר או דב"ש באזור ניתן לפנות אליהם בכדי להסביר לקורבן את השפעה הרעל ואת עצם העובדה שהוא הורעל, בלי שהמתנקש יצטרך לחשוף את עצמו.

בכל מקרה במידה ועקב נזק מהרעלה כמות הנק"פ של אדם ירדה ל-0 עליו למות תוך שניות מרגע שהבחין במדבקה, ולשחק לפי האופציה של מוות (ראה חוקי מוות) – אין זמן גסיסה ויכולת הישרדות אינה עוזרת.

יכולת ההרעלה

הרעלה (8 נק"ד) דרישות: הכשרה פלילית
מאפשר להרעיל דמות אחרת באופן ישיר ומיידי על ידי הדבקת מדבקת רעל. בנוסף, מאפשר למתנקש להתחיל עם מדבקת רעל הגורמת נזק של 2 נק"פ.

בשביל להשיג רעלים נוספים על המתנקש ליצור קשר עם אלכימאים היודעים לייצר את הרעל.

חסינות לרעלים

יכולות וחפצים שונים יכולים להקנות חסינות לרעלים. אדם אשר מוגן מפני רעלים ידע זאת.